FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

"Rudens pasažai 2020“: žuvininkystės skatinimas senajame Nesebero mieste

Country:
Region: 
2020 m. Nesebero savivaldybė surengė pirmąjį „Rudens pasažų“ festivalį. Šio festivalio metu vietos bendruomenė ir turistai mėgavosi įvairiomis veiklomis, kurių tikslas – populiarinti Juodosios jūros žuvininkystės produktus, skatinti žvejybos profesiją bei saugoti jūrų paveldą.

Description

Neseberas yra vienas seniausių miestų Europoje, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.  Istoriškai žvejyba buvo viena labiausiai tradicinių ekonominių veiklų. Tai tapo motyvu surengti pirmąjį festivalį. Festivalis įvyko spalį, likus mėnesiui iki piko sezono, tačiau ir tuo laiku Neseberą vis dar aplanko daug turistų iš užsienio.

Vykdant projektą buvo įsigyta specializuota festivalio įranga – scena ir LED ekranas. Renginys buvo reklamuojamas organizuojant didžiulę reklaminę ir informacinę kampaniją, kurios metu festivalio lankytojams buvo siūloma paragauti žuvies skanėstų bei sužinoti apie žvejybą vietiniame regione. Trijų dienų festivalyje vyko demonstracijos, skirtos žvejų profesijai populiarinti, vietinių produktų degustacijos, konkursas žvejams, kurio metu vietiniuose žvejybos laivuose buvo ruošiama geriausia žuvies sriuba pagal tradicinius receptus, bei amatininkų parodos, kurių pagrindinė tema – jūra ir žuvininkystė.

Festivalyje taip pat dalyvavo Nesebero-Mesembrijos FLAG su parodos stendu, prie kurio lankytojai galėjo paragauti vietinių žuvies produktų ir gauti informacijos apie FLAG veiklą, FLAG projekto rezultatus ir galimybes, taip pat sužinoti, kaip pateikti paraišką dėl EJRŽF finansavimo.

Results: 

Pirmasis festivalis sulaukė daugiau nei 5 000 lankytojų, įskaitant turistus iš penkių skirtingų šalių (Rumunijos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos ir Ukrainos). Renginio metu visa FLAG teritorija, taip pat žvejų darbas ir produktai buvo reklamuojami nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Renginys pagerino vietos gyventojų gerovę ir padidino ne sezono metu atvykstančių turistų skaičių, o tai suteikė žvejams ir kitoms Nesebero bendruomenėms galimybę paįvairinti savo veiklą. Ši diversifikacija yra ypač svarbi regione, kurį dėl jo ekonominės priklausomybės nuo turizmo stipriai paveikė COVID-19.

Projekte dalyvavo vietiniai žvejai, žvejybos laivų savininkai ir šiame regione dirbančios įmonės. Renginio veiklos planavime ir bendrame valdyme tiesiogiai dalyvavo apie 50 žvejų ir visi jie (150 dalyvių) dalyvavo skirtingose veiklose. Festivaliui populiarinti organizuota žiniasklaidos kampanija apima 60 publikacijų pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose. Tikimasi, kad įsigyta įranga užtikrins iniciatyvos, kuri tęsis ir ateinančiais metais, tęstinumą.

Transferability: 

Kultūros festivaliai – tai lengvai pritaikoma priemonė stipriosioms pusėms reklamuoti bei kiekvienos vietovės įdomybėms pabrėžti. Tai ypač aktualu vietovėms, kuriose nustatytas nepakankamas žuvininkystės charakteringumo matomumas. Festivalis padeda atkreipti dėmesį į dažnai pamirštamą bendruomenės dalį – dirbančius žuvininkystės sektoriuje. Toks projektas taip pat gali padidinti šio regiono ekonominę įvairovę.

Lessons & contribution to CLLD objectives: 

Įgyta patirtis: Šis pirmasis festivalis pranoko pirminius lūkesčius. Festivalį organizavo vietos savivaldybė, turinti didelę patirtį organizuojant viešuosius renginius, gebanti nustatyti vietinius poreikius bendradarbiaujant su FLAG, galinti sutelkti žvejų bendruomenę. Tikimasi, kad šiais metais dalyvių atsiliepimai apie festivalį pagerins būsimų festivalių kokybę. Be to, festivalis tapo veiksminga FLAG, vietos savivaldybės ir vietos bendruomenės bendradarbiavimo priemone siekiant bendro tikslo – atgaivinti žvejybos veiklą šiame regione rudenį, kai turistų trūkumas sukelia sunkumų vietos ekonomikai. Festivaliui pritraukus daugiau turistų, vietos žvejams ir verslininkams nepaisant sudėtingo laikotarpio pavyko gauti papildomų pajamų. Tikimasi, kad 2021 m. renginio trukmė bus ilgesnė. Renginys truks iki 7 dienų ir apims įvairius užsiėmimus, pavyzdžiui, sportinę veiklą.

Įnašas siekiant BIVP tikslo: d) skatinti socialinę gerovę ir kultūros paveldą žuvininkystės ir akvakultūros srityse, įskaitant žuvininkystę, akvakultūrą ir jūrinį kultūros paveldą

Funding

Total project cost €101 378
FLAG grant €101 378
  • EU contribution (EMFF): €86 171
  • Public contribution (regional): €15 207

Project information

Timeframe of implementation From Oct 2020
Sea Basins
Type of area
Theme

Beneficiary

Nessebar Municipality
Publication date: 
02/03/2021
PDF Version