FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

Žuvininkystės ūkio transformacija į turizmo ir pramogų centrą

Country:
Region: 
Žuvininkystės ūkis Lenkijoje buvo diversifikuotas ir transformuotas į klestintį turizmo bei pramogų centrą, taip sukuriant pridėtinės vertės ir papildomų pajamų šaltinį.

Description

Diversifikacija yra vienas iš galimų sprendimų žuvininkystės ir akvakultūros sektoriams, ieškantiems papildomų pajamų šaltinio. Žuvininkystės ūkio „Ąžuolų dvaras“ (lenk. „Dębowy Dwór“) atvejis, kai per palyginti trumpą laikotarpį žuvininkystės ūkis buvo paverstas klestinčiu turizmo ir pramogų centru, yra puikus itin sėkmingos verslo transformacijos pavyzdys.

„Ąžuolų dvaras“ yra vienas iš didžiausių žuvininkystės ūkių Narolio savivaldybėje. Vandens paviršiaus plotas siekia 2,5 km2. Roztočės FLAG teritorijoje jis gerai žinomas dėl savo dinamiškumo ir tradicijų. Ūkio savininkas Miroslawas Zaborniakas, turintis nemažą patirtį žvejybos srityje, seniai suvokia, su kokiais sunkumais tenka susidurti žuvininkystės sektoriui. Suprasdamas augantį teritorijos turizmo potencialą, kurį didele dalimi lemia regiono kelių infrastruktūros ir pasiekiamumo gerinimas, Miroslawas nusprendė plėtoti naują verslo strategiją.

Objectives: 

Verslo strategija – diversifikuoti pajamų šaltinius. Anksčiau pagrindinės pajamos buvo gaunamos iš didmeninės prekybos žuvimis. 2012 m. Miroslavas sujungė ir išplėtė tris nedidelius tvenkinius, kad suformuotų 20 hektarų ploto tvenkinį su sala, kurioje įkurta „Laimingojo karpio“ užeiga. Taip pat atidarytas „Ąžuolų dvaro“ restoranas, kuriame galima pasimėgauti įvairiais karpių ir šamų patiekalais. Poilsiavietė taip pat yra puiki vieta verslo susitikimams ir suvažiavimams. Kitas ūkio strategijos plėtros etapas – įsteigti Pakarpatės vaivadijos regioninį meškeriojimo ir akvakultūros švietimo centrą, kuris bus įkurtas išplėstame viešbučio ir restorano pastate.

Results: 

Nuoseklus vizijos ir verslo plėtros strategijos įgyvendinimas lėmė greitą ir sėkmingą žuvininkystės ūkio perorientavimą į turizmo centrą, kuriame siūlomos meškeriojimo, poilsio, konferencijų rengimo, viešbučių ir restorano paslaugos, taip išlaikant buvusias darbo vietas ir sukuriant penkias naujas. Be to, padidėjo abiejų verslo sričių – žuvininkystės ūkio ir naujai pradėto turizmo – pelningumas ir konkurencingumas. Naujai įsteigtas turizmo centras prisideda ir prie viso krašto ekonominės plėtros.

Transferability: 

Šis projektas gali būti pavyzdys kitoms teritorijoms, kuriose užsiimama akvakultūra vidaus vandenyse ir kur yra galimybių plėtoti turizmą. Taip galima padidinti žuvininkystės ūkių pelningumą ir palaikyti turizmo sektoriaus plėtrą.

Lessons & contribution to CLLD objectives: 

Įgyta patirtis. Pagrindiniai sėkmės elementai buvo rinkos tendencijų ir regiono turizmo potencialo nustatymas. Prie projekto sėkmės prisidėjo ir tinkamas projekto įgyvendinimo metas (netrukus po FLAG įsteigimo).

Įnašas siekiant bendruomenės inicijuotos vietos plėtros tikslo. Palaikyti diversifikaciją komercinės žvejybos srityje ir už jos ribų, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, kurti darbo vietas žuvininkystės ir akvakultūros regionuose.

Funding

Total project cost €245 000
FLAG grant €106 500
  • EU contribution (EMFF): €90 375
  • Public contribution (national): €16 125
Beneficiary contribution €138 500

Project information

Timeframe of implementation From Jan 2012
Sea Basins
Type of area
Theme

Beneficiary

Karczma “Dębowy Dwór”

Contact details

FLAG Contacts

Ms. Eliza Obirek
+48 16 611 00 01
Poland
Publication date: 
19/12/2019
PDF Version