Oficialusis Latvijos Respublikos leidinys

Oficialusis Latvijos Respublikos leidinys

Spausdinti šį puslapį

/multisite/n-lex-migration/file/logovestnesislvjpg_hrlogo_vestnesis_lv.jpg

Logo of the Latvian Official Gazette

Aprašymas

Interneto svetainė www.vestnesis.lv – tai elektroninė oficialiojo Latvijos Respublikos leidinio „Latvijas Vēstnesis“ versija. Ši svetainė veikia nuo 1995 m. Vis dėlto teisiškai įpareigoja tik spausdintinė oficialiojo leidinio versija.

Svetainę www.vestnesis.lv prižiūri spausdintinę oficialiojo leidinio „Latvijas Vēstnesis“ versiją rengianti akcinė bendrovė. Bendrovės akcijos priklauso Latvijos Teisingumo ministerijai. Svetainėje ir spausdintinėje oficialiojo leidinio versijoje skelbiama ta pati informacija.

Naudotojų patogumo dėlei informacija svetainėje www.vestnesis.lv suskirstyta į keturias kategorijas.

  • Dokumentai: Latvijos Respublikos (Seimo, Ministrų kabineto, ministro pirmininko, ministerijų, valstybės administravimo įstaigų, Konstitucinio Teismo, savivaldybių ir kitų įstaigų) teisės aktai (įstatymai, Ministrų kabineto nutarimai, teisiškai įpareigojantys vietos vyriausybių nutarimai, Konstitucinio Teismo sprendimai, ministerijų ir kitų valdžios institucijų informaciniai biuleteniai ir t. t.).
  • Seimo informacija: Latvijos Seimo pranešimai, darbotvarkė, plenarinių posėdžių santraukos ir t. t .
  • Informacija: oficialiajame Latvijos leidinyje paskelbta informacija apie naujausius šalies įvykius ir valstybės institucijų pranešimai spaudai.
  • Pranešimai: oficialiajame Latvijos leidinyje paskelbtos įmonių registro naujienos ir kiti teisiniai pranešimai (pvz., pranešimai apie paveldėjimo procesus, kvietimai į teismą, pranešimai kreditoriams ir t. t.).

Svetainėje www.vestnesis.lv siūlomos įvairios paieškos galimybės. Informacijos galima ieškoti pagal leidinio datą (archyvų paieška kalendoriuje) arba naudojantis išplėstine paieškos funkcija, t. y. pagal įvairius kriterijus ir jų derinius (pagal žodį (-ius) dokumentų tekste arba pavadinimuose, instituciją leidėją, dokumento rūšį ir numerį, leidimo datą, įsigaliojimo datą, statusą ir t. t.).

Oficialiojo leidinio „Latvijas Vēstnesis“ leidėjas taip pat tvarko teisės aktų portalą www.likumi.lv. Į šią duomenų bazę sistemingai įtraukiami oficialiajame leidinyje skelbiami teisės aktai. Teisės aktų portale galima nemokamai naudotis ne tik pagrindinėmis, bet ir konsoliduotomis teisės aktų versijomis – dabartinėmis, ankstesnėmis ir būsimomis (su dar neįsigaliojusiais pakeitimais). Portalo www.likumi.lv duomenų bazė – Latvijos teisės aktų svetainėje „N-Lex“ šaltinis.

Teisinės priemonės 

Latvijas Republikas Satversme – Latvijos Respublikos Konstitucija

Likums (įstatymas) – Latvijos Seimo priimtas teisiškai įpareigojantis normatyvinis teisės aktas

Ministru kabineta noteikumi (Ministų kabineto nutarimas) – remiantis įstatymais Latvijos vyriausybės priimtas teisiškai įpareigojantis normatyvinis teisės aktas

Ministru kabineta rīkojums (Ministrų kabineto įsakymas) – Latvijos vyriausybės priimta jos kompetencijos srities teisinė priemonė

ES šalys

„N-Lex“ yra prieigos prie atskirų ES šalių nacionalinių teisės aktų duomenų bazių centras.

Toliau pasirinkite vieną iš šalių, kad galėtumėte atlikti jos teisės aktų paiešką arba daugiau sužinoti apie jos teisės sistemą.
ES nepriklausančios šalys

„N-Lex“ pateikiamos ES nepriklausančių šalių interneto svetainių nuorodos ir aprašai.