MOBILITY AND TRANSPORT
European Road Safety Charter
Czech Republic

Czech Republic

ISO 3166-1 alpha-2 code 
CZ

The pilot project financed from Norway grants was realised between years 2015-2016. "Live to see twenty" project was realised due to cooperation of many state, non-profit, firm organisations, hospital and two czech universities under main coordination of The Kolečko Endowment Fund, supervision of The Czech Association of Traffic Accidents Victims and deeply evaluated by methodologists from The Palacký University Olomouc.

Aktivně spolupracujeme s Muzeem policie, zúčastňujeme se akcí, pořádaných tímto muzeem, jako je Den dětí, Černé divadlo apod. Od prvních až třetích tříd navštěvují děti divadelní představení Pohádkový semafor a čtvrté a páte třídy Kolo tety Berty a představení Šikana.

Vedeme kroužek Mladých dopravních znalců. S nejlepšími žáky se zúčastňujeme soutěží "Dopravní soutěž mladých cyklistů". V loňském roce jsme vyhráli i v oblastním a krajském kole a tím jsme se dostali až do celostátního finále.

Každoročně naše škola organizuje Cyklohrátky pro mateřské školy, přípravné třídy a žáky 1. až 3. ročníků. Tam si děti mohou vyzkoušet své zručnosti na kole, poskytování první pomoci a jsou obdarovány reflexním panáčkem "Veroňáčkem", který jim radí, jak se mají chovat na chodníku, přecházet přes silnici a jak se mají chovat na kole. Některé děti si Veroňáčka tak oblíbily, že s ním chodí i do školy.

Když nám v zimě napadne sníh, hrajeme si s reflexními prvky, abychom byli pořádně vidět.

Každoročně se zapojujeme do projektu od spolku Auto-Mat a každý žák prvního stupně sbírá zelené kilometry. Akce se koná vždy jeden týden na podzim a jeden týden na jaře. Na podzim v roce 2015 jsme vyhráli první místo - za nejekologičtější cesty do školy.

Po čtyřletém podávání žádosti u Sdružení pražských matek se nám konečně zadařilo vyhrát projekt "Bezpečné cesty do školy." Díky tomu v našem átriu vyrostl přístřešek na kola. Žáci naší školy ho rádi využíají a někdy dokonce praská ve švech!

Monday, 7 September, 2015 - 00:00 to Wednesday, 20 September, 2017 - 00:00
Škola Kavčí hory
Czech Republic
Monday, 22 June, 2015 - 10:00 to 15:00
The Parliament of the Czech Republic
Czech Republic

The Czech Beer and Malt Association (CBMA) takes an active role in promoting a responsible approach to alcohol consumption. One of its self-regulation activities is the project „When I Drive I Drink NA Beer“, which was launched in 2011 and aims to encourage responsible behavior among drivers. The project’s objective is to both minimize the occurrence of alcohol behind the wheel, which is a major cause of serious road accidents, and to increase awareness of non-alcoholic beer as a safe alternative, in terms of law enforcement and driver safety.

Pages

Subscribe to RSS - Czech Republic