|
Az Önkéntes partnerségek célja, hogy hozzásegítse a tapasztalt önkéntes szervezeteket / intézményeket, hogy hosszabb távú, fentarthatóbb önkéntes projekteket dolgozzanak ki.
Az Önkéntes partnerségek ezáltal növelni szeretnék az Európai Szolidaritási Testület önkéntes lehetőségeinek a minőségét és a számát is. A projekteknek stratégiai módon kell reagálniuk fontos társadalmi igényekre, hozzá kell járulniuk a közösségek megerősítéséhez, miközben lehetővé kell tenniük a fiatalok számára, hogy hasznos tapasztalatokat, készségeket és kompetenciákat szerezzenek személyes, oktatási, társadalmi, állampolgári és szakmai fejlődésükhöz, növelve ezzel a foglalkoztathatóságukat.
Miután a támogatott pályázók kiválasztása megtörtént az Önkéntes partnerségek (ESC12 – Önkéntes partnerségek) pályázattípusnál, a pályázó szervezet / intézmény és a Nemzeti Iroda partnerségi keretmegállapodást köt egymással. Az Önkéntes partnerség támogatása lehetőséget nyújt a pályázó szervezet / intézmény számára, hogy egyszerűbb módon pályázhasson önkéntes tevékenységek megvalósítására három éves felhívás ideje alatt (ESC13 – Önkéntes Partnerségek (Éves támogatás 2018-2019-2020-ra).
Ezek a támogatási kérelmek egy 18 hónapos időszak alatt nem kerülnek minőségi szempontú értékelésre, mivel a minőség értékelése már a partnerségi keretprogram szakaszában megtörtént.
3. Előkészítő találkozó:
Tervező látogatás a fogadó szervezet országában az önkéntes tevékenységet megelőzően. Az előkészítő találkozó célja, hogy biztosítsa a magas színvonalú tevékenységeket az adminisztratív intézkedések megkönnyítésével és előkészítésével, a bizalom és egymás megértésének megteremtése, valamint az érintett szervezetek / intézmények közötti szilárd partnerség kialakítása.