Welcome
Welcome - Restricted access
Organisaatioiden rekisteröintijärjestelmään kirjattuja organisaation tietoja voidaan joutua päivittämään. Organisaation on muokattava tietojaan eri tilanteissa:Mistä on kyse?
Siirry Erasmus+-ohjelman ja Euroopan solidaarisuusjoukkojen alustalta sivulle FI_OID Omat organisaatiot. Voit käyttää organisaatioidesi luetteloa joko Sinua pyydetään antamaan EU Login -tietosi, jos et ole vielä kirjautunut mihinkään Euroopan komission järjestelmään. Näkyviin tulee luettelo organisaatioista, joiden tietoihin sinulla on käyttöoikeus. Avaa organisaation tiedot napsauttamalla Details-sarakkeen sinistä nuolikuvaketta. Organisaatioiden rekisteröintijärjestelmässä avautuu näyttö Organisation data. Täällä voit käyttää kaikkia tällä hetkellä saatavilla olevia organisaatiotietoja. Voit avata lomakkeen tietyn osan helposti sivuvalikosta. Muokkaa organisaatiotietoja seuraavasti: Muokkaa virallista osoitetta seuraavasti: Avaa osa Authorised Users. Näyttöön tulee luettelo lisätyistä valtuutetuista käyttäjistä. Etsi päivitettävä yhteystieto luettelosta ja napsauta sen vieressä olevaa kynäkuvaketta. Tee tarvittavat muutokset Edit a contact -ikkunassa. Napsauta sivuvalikossa painiketta Update my organisation, jos organisaatiosi osalta ei tarvita muita päivityksiä. Näyttöön tulee onnistumisviesti Success. Sulje se napsauttamalla OK. Organisaatiollesi lisättyjä asiakirjoja ei voi muuttaa, vain poistaa. Jos asiakirjasta tarvitaan uusi versio, se on ladattava järjestelmään. Vanha versio on poistettava. Katso lisätietoja kohdasta OID - Asiakirjan lisääminen.Siirry luetteloon ”My Organisations” ja valitse ”Edit” päivitettävän organisaation kohdalla.
1 Muokkaa tietoja kohdassa "Organisation data".
1 Muokkaa virallista osoitetta kohdassa ”Legal Address”.
Muokkaa yhteyshenkilöä kohdassa "Organisation Contact Person".
Muokkaa organisaation yhteyshenkilöä
Muokkaa valtuutettuja käyttäjiä kohdassa "Authorised Users".
1 Siirry osaan ”Authorised Users”.
Napsauta kynäkuvaketta ja tee tarvittavat muutokset.
Tee muutokset ja napsauta ”Update Contact”.
Lähetä muutokset
Päivitä asiakirjoja.
Lähetä muutokset.
Kun kaikki muutokset on tehty, napsauta painiketta Update my organisation. Näyttöön tulee onnistumisviesti Success. Sulje se napsauttamalla OK. Ilmoitukset.
Organisaatioiden rekisteröintijärjestelmä lähettää sähköposti-ilmoituksen kaikille organisaation valtuutetuille käyttäjille aina, kun muutoksia tehdään, ilmoittaen heille, että järjestelmässä on tehty muutoksia organisaation tietoihin.