FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

Žvejybos šventė vietinėms gėlavandenių žuvų rūšims populiarinti

Country:
Region: 
Projektas, palaikantis žvejybos paveldą, stiprinantis vietos tradicijas ir didinantis pamirštų gėlavandenių žuvų rūšių vartojimą.

Description

Vartotojams pirmenybę teikiant jūrų žuvims, tam tikriems ištekliams gali būti daromas didelis spaudimas ir pamirštama, kad vietinių rūšių ežerų žuvys gali būti ne mažiau skanios, be to, jų ištekliai dažnai gausesni. Dvi Lietuvos FLAG grupės susivienijo turėdamos tikslą surengti tradicines žvejybos šventes skirtinguose šalies regionuose – vasaros šventę Šilutėje ir žiemos šventę Ignalinoje, turint tikslą įvairius žuvininkystės sektoriaus dalyvius paskatinti su bendruomene pasidalyti žiniomis, žvejybos technika ir kulinarinėmis tradicijomis. Šie renginiai subūrė žvejus ir pritraukė visokio amžiaus šeimas.

Per žiemos žvejybos šventę buvo demonstruojami įprasti sezoniniai žvejybos metodai, įskaitant poledinę žūklę įvairiuose Lietuvos ežeruose, taip pat buvo rengiamos sporto varžybos ir koncertai. Patiekalai iš gėlavandenių žuvų buvo ruošiami pagal tradicinius receptus, vaikai galėjo vaišintis nemokamai.  Per žuvienės virimo čempionatą ruošdamos klasikinius patiekalus varžėsi 57 komandos. Visi dalyviai buvo vaišinami žuviene.

Results: 

Abiejose šventėse dalyvavo daugiau nei 400 dalyvių, buvo didinamas vietinių žuvų rūšių žinomumas ir plečiamos žinios apie vietos kultūros paveldą.

Per pirmąjį renginį 30 LAG atstovų surengė 2 valandų trukmės pamoką apie Ignalinos regiono kulinarinį paveldą ir išdalijo daugiau nei 100 nemokamų porcijų pagal senovinį autentišką receptą išvirtos žuvienės iš gėlavandenių vietinių žuvų.

Per antrąjį renginį FLAG populiarino žieminės žvejybos tradicijas, buvo demonstruojamas senovinis „bobos“ sukimo metodas, taip pat surengta šviečiamoji programa vaikams ir šeimoms apie vietines gėlavandenių žuvų rūšis bei tradicinius jų gaminimo būdus. Buvo paruošta apie 50 l žuvienės ir daugiau nei 10 kg žuvų patiekalų.

Transferability: 

Tokio tipo renginį galima pritaikyti vietinėms žuvų rūšims ir žvejybos paveldui populiarinti daugelyje vietovių, kur vartojama mažai vietinių žuvų ir kur tebeegzistuoja tradicinė žvejyba.

Lessons & contribution to CLLD objectives: 

Įgyta patirtis. Nors abi dalyvavusios FLAG grupės buvo iš Lietuvos, atstumas gali būti kliūtis vykdant bet kokį bendradarbiavimo projektą. Siekiant to išvengti, svarbūs artimi ir bendradarbiavimu pagrįsti santykiai.

 

Įnašas siekiant bendruomenės inicijuotos vietos plėtros tikslo. Skatinti socialinę gerovę ir kultūrinį paveldą žuvininkystės ir akvakultūros srityse.

Funding

Total project cost €11 729
FLAG grant €11 729
  • EU contribution (EMFF): €9 969,65
  • Public contribution (national): €1 759,35

Project information

Timeframe of implementation From Jul 2018 to Jun 2019
Sea Basins
Type of area
Theme

Beneficiary

Asociacija “Ignalinos rajono vietos veiklos grupė”

Contact details

FLAG Contacts

Ms. Ligita Smagurauskienė
+370 620 81580
Lithuania

Organisation Contacts

Asociacija “Ignalinos rajono vietos veiklos grupė”
Ms. Ligita Smagurauskienė
+370 620 81580
Lithuania
Publication date: 
20/12/2019
PDF Version