FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

Žvejai ir savivaldybė susivienija siekdami įsteigti vietos žuvies turgų

Official Title: 
Îmbunătăţirea condiţiilor de depozitare, microbursă de peşte şi produse de acvacultură
Country:
Region: 
ID: 
#016-RO12-EN
Žvejai ir vietos savivaldybė bendradarbiavo siekdami pagerinti šviežios žuvies pardavimo sąlygas Olto apskrityje ir įsteigti vietos žuvies turgų, kuriame galėtų prekiauti 170 žvejų.

Description

Nedideliame Korabijos mieste gyvuoja senos žuvininkystės tradicijos, šis miestas visada garsėjo savo jūrų paveldu. Korabijos vardu net pavadintas senovinis laivas.

Ant Dunojaus krantų įsikūrusiame mieste, esančiame pietinėje Olto apskrities dalyje, yra daugiau kaip 170 smulkiųjų žvejų. Nors miesto žuvininkystės sektorius tradiciškai gana pelningas, dauguma žvejų negali vietoje parduoti laimikio, nes mieste nėra žuvies turgaus. Susidurdami su problemomis, susijusiomis su ilgomis pardavimo grandinėmis, ir sunkumais bandant patekti į kitus regiono turgus, žvejai pastebi, kad jų gyvenimo kokybė pastaraisiais metais suprastėjo.

Remdamasi iniciatyva FLAG, Olto žuvininkystės asociacija paprašė vietos savivaldybės padėti žvejams planuoti vietos žuvies turgaus, kuriame jie galėtų parduoti savo laimikį, steigimo darbus. Netrukus buvo pradėtas statyti turgaus pastatas, kurio infrastruktūra atitiko Europos standartus, kad žvejai galėtų tiesiogiai parduoti savo laimikį. Šiuo metu šiame turguje per dieną parduodama daugiau kaip 1 200 kg įvairios žuvies, pavyzdžiui, paprastojo šamo, europinės lydekos ir starkio. Vietos turgus taip pat yra ir maisto tvarkymo bei aukcionų vieta, į jį taip pat atvyksta kaimyninių kaimų gyventojai.  

Results: 

Įsteigus vietos žuvies turgų, kuriame taip pat vyksta aukcionai, Korabijos mieste gerokai pagerėjo šviežios ir perdirbtos žuvies bei akvakultūros produktų pardavimo sąlygos; turguje kasdien apsilanko daugiau kaip 1 000 pirkėjų. Vietos aukcione taip pat siūloma 12 naujų darbo vietų, iš kurių trys skirtos žvejams arba jų šeimos nariams. Be to, įgyvendinant šį projektą viena Ispanijos bendrovė, bendradarbiaudama su vietos žuvininkystės asociacija, netoli turgaus įsteigė žuvies perdirbimo padalinį. Šis padalinys ruošia produktus vietos rinkai, visų pirma Korabijos restoranams ir prekybos centrams.

Transferability: 

Steigiant vietos žuvies turgus vietovėse, kuriose žvejai negali patekti į kitus turgus ir nori sutrumpinti tiekimo grandines, galima išspręsti daugelio žvejų problemas. Šiuo projektu parodoma, kaip geras žuvininkystės sektoriaus ir viešųjų institucijų bendradarbiavimas gali būti naudingas vietos bendruomenei. Šiuo atveju vietą ir įrangą parūpino savivaldybė, tačiau kitais atvejais, atsižvelgiant į vietos poreikius, bendradarbiavimo formos gali būti ir kitokios. 

Lessons & contribution to CLLD objectives: 

 

  • Įgyta patirtis. Iniciatyva FLAG gali būti vietos žvejų ir įvairių sektorių ryšių stiprinimo katalizatorius. Vis dėlto šiam procesui įgyvendinti reikia laiko ir atsidavusių žmonių, kad atsirastų tokio projekto partnerių tarpusavio pasitikėjimas. Šiuo atveju įgyvendinant iniciatyvą FLAG buvo labai svarbu vykdyti įsipareigojimus ir teikti paramą siekiant užtikrinti gerą susijusių suinteresuotųjų subjektų bendravimą ir kurti būtiną sąveikumą, kad būtų galima vykdyti projektą. Iniciatyva FLAG taip pat padėjo vykdyti administracinį procesą, kuris gali būti sudėtingas.
  • Įnašas siekiant bendruomenės inicijuotos vietos plėtros tikslo: pridėtinė vertė žuvininkystės produktų tiekimo grandinėje, darbo vietų kūrimas

Funding

Total project cost €594 320
FLAG grant €594 320
  • EU contribution (EMFF): €360 467
  • Public contribution (national): €120 156
  • Public contribution (local): €113 697

Project information

Timeframe of implementation From Sep 2014 to Dec 2015
Sea Basins
Type of area
Theme

FLAG

Contact details

FLAG Contacts

Mr. Mirela Ghidurea
+40 349 882 192
Romania
Publication date: 
04/07/2017
PDF Version