FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

Kalaoksjonilt otse teie taldrikule

Official Title: 
Implantación de un restaurante en la lonja del Puerto de Gandia
Country:
Region: 
Uus FLAG soosib gastronoomia, kohaliku toidu söömise ja kalanduse pärandi kokkusulatamist, toetades Gandia sadamas asuvat ebatavalist restorani.

Description

Restoran La Llotja Cuina de Mar („kalaoksjon, mereköök“) avas oma uksed Gandia sadama ülemisel korrusel, kus asub kohalik Cofradía (kalurite ühing), raekoda ja Valencia sadam. La Safor FLAG oli pikalt mõelnud sellesse tühja hoonesse restorani loomisele. Tegemist oli uuendusliku ideega, mis võiks inimesi sadamasse meelitada, edendades samal ajal kalanduse pärandit ja kohaliku kala tarbimist. Ühel FLAGi koosolekul kohtuti Diverfun Saforiga – eduka, noore, toitlustussektoris kogenud ettevõttega. Tegemist oli armastusega esimesest silmapilgust. FLAGi toetusega sai Diverfun paigaldada köögi ning möbleerida restorani ja pärast rasket tööd nägi uus gastronoomiline ruum 2018. aasta jaanuaris lõpuks ilmavalgust.

Diverfun Safor soovis pakkuda klientidele värskelt püütud tooteid esimesel korrusel toimuvalt Gandia kalaoksjonilt. Restorani ühel poolel on klaasist vaateala, kust külastajad saavad igal pärastlõunal toimuvat kalaoksjonit jälgida. Projekti elluviijad mitte ainult ei rendi Cofradialt ruume, vaid on kohalike toodete edendamiseks pühendunud ka ostmisele kohalikult kalaoksjonilt ostmisele – sealhulgas alahinnatud ja sageli toidulaualt välja jäetud kala, mis on nüüd iga päev menüüs.

Selleks et järgmise roa ooteaega kiirendada, võivad külalised sirvida restorani välja antud merekultuurile ja -köögile pühendatud igakuist ajakirja. Ka kohalikud kalamehed on restorani väga oodatud – neile kehtib erisoodustus.

Results: 

See uus restoran pakub tööd 19 inimesele ja on avatud aasta läbi esmaspäevast pühapäevani, pakkudes lõuna- ja õhtusööke. Tänu sellele on restoran suutnud ületada piirkonnas levinud hooajalisuse probleemi, kus töötajaid värvati vaid suvel. Restoran mahutab ligikaudu 50 inimest ning see asub privilegeeritud asukohas – otse sadamas – ja tänu uudsetele teenustele on see muutnud piirkonna ligitõmbavamaks.

Transferability: 

Uuenduslikke restorane, mis soodustavad kohaliku ja alahinnatud kala tarbimist, leidub enamikul FLAGi aladel. Eriti juhul kui saadaval on olemasolev infrastruktuur ja kohalikke liike, mille kaubanduslikku väärtust on võimalik suurendada.

Lessons & contribution to CLLD objectives: 
  • Õppetunnid: projektist saavad kasu kõik: kalurite ühing saab kasu ruumide rendist ja suurendab samal ajal kohalikku müüki, müües sealhulgas sageli toidulaualt välja jäetud kala ning edendades samal ajal ka kalanduse pärandit. Projekti elluviijad on omalt poolt suutnud käivitada eduka äritegevuse, saades kasu selle asukohast ja turismimagnetiks kujunemisest.

  • Panus kogukonna juhitud kohaliku arengu (KJKA) eesmärgi saavutamisse: väärtuse suurendamine ja uuenduste edendamine kalastuse tarneahelas.

Funding

Total project cost €150 961,34
FLAG grant €52 856,47
  • EU contribution (EMFF): €44 911
  • Public contribution (regional): €7 945,47
Beneficiary contribution €98 104,87

Project information

Timeframe of implementation From Sep 2017 to Sep 2018
Sea Basins
Type of area
Theme

Beneficiary

Diverfun Safor SL

Visuals

Contact details

FLAG Contacts

Ms. Amparo Aleixandre
Telf. 961620347 - 605468240 (El Palmar)
Spain

FLAG Contacts

Mr. Enrique Ferrer Moragues
Telf.962842919 - 659518353 (Gandia)
Spain
Publication date: 
19/09/2018
PDF Version