FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

Mikroaļģu kultivēšana omega-3 ieguvei

Official Title: 
Microalgae oil production plant in Carballo
Country:
Pateicoties ZVRG atbalstam, darbību ir sācis jauns jaunuzņēmums, kura mērķis ir kultivēt mikroaļģes uz sauszemes, lai iegūtu eļļu, ko izmantotu kā farmācijas līmeņa uzturvielas cilvēka uzturam. raction, to be used as a pharmaceutical-grade nutrient for human consumption.

Description

Jakobo Buzada Rodrigess (Jacobo Bouzada Rodriguez) nesen bija beidzis studijas universitātē, kur studēja ķīmijas tehnoloģijas. Darbojies dažādos izpētes projektos ar jūru saistītās jomās, tostarp zivju apstrādes fabrikās, viņš pamanīja iespēju izstrādāt augstvērtīgu produktu no konkrētas jūras aļģu sugas, kas Galīcijas krastos ir plaši sastopama. Dažāda veida izmēģinājumi, kas tika veikti ar mikroaļģēm, parādīja, ka eļļa, ko var iegūt no šīm jūras aļģēm, satur īpaši daudz omega-3 taukskābju, ko parasti izmanto kā uztura bagātinātāju.

Lai gan zivju apstrādei ir būtiska loma Kostadamortes ekonomikā, šī bija iespēja dažādot vietējo tautsaimniecību, apvienojot jauna veida akvakultūru ar augstvērtīga produkta — omega-3 kapsulu — ražošanu.

Ar Kostadamortes ZVRG atbalstu Jakobo atrada piemērotu ražošanas vietu netālu no nepieciešamo mikroaļģu ieguves vietas un izstrādāja savu uzņēmējdarbības plānu un uzņēmumu, kura nosaukums ir Carbiotech. ZVRG arī palīdzēja viņam izveidot kontaktus ar vietējiem zvejniekiem un gliemeņu zvejniekiem, lai identificētu un vāktu mikroaļģes, kuras tad līdz briedumam tiks audzētas īpaši izveidotā ražotnē. Tika projektētas iekārtas mikroaļģu spiešanai, eļļas iegūšanai un rafinēšanai. Sākumā šī eļļa tiks pārdota tieši farmācijas uzņēmumiem, kas izmantos to omega-3 kapsulās un citos uztura bagātinātājos. Tomēr Carbiotech plāno vēlāk izstrādāt un reklamēt šāda veida produktus arī pats.

Results: 

Projekta rezultātā ir izveidots jauns uzņēmums un jauns produkts šajā reģionā. Lai gan tā joprojām atrodas agrīnā posmā, ražotne ir izveides procesā, un pirmajā gadā tiek paredzēta  mikroaļģu ražošana 4000 kg apmērā (tikai no 1–2 kg savākto mikroaļģu). No šī daudzuma iecerēts saražot 1000 litrus eļļas, kas maksās aptuveni €90 litrā. Sākot ar otro gadu, plānots saražot aptuveni 4000 litrus eļļas, un Carbiotech jau ir parakstījis līgumu ar starptautisku uzņēmumu par visu ražošanas apjomu pirmajiem gadiem.

Transferability: 

šāda veida projekts lielā mērā ir atkarīgs no īstā mikroaļģu veida pieejamības, un tam ir nepieciešams augsts tehnisko iespēju līmenis. Šajā gadījumā projekta virzītājam ir ievērojama pieredze ķīmijas tehnoloģiju jomā un ar jūru saistītā izpētē, kā arī zināma prakse vadības jomā.

Lessons & contribution to CLLD objectives: 
  • Secinājumi: ZVRG uzsver, cik svarīgi ir tas, ka projekta virzītājam ir ļoti skaidra doma par to, ko viņš vai viņa cenšas paveikt un ka viņam vai viņai ir darba izpildei nepieciešamā zinātība. Turklāt, ņemot vērā projekta inovatīvo būtību (un tādēļ ar to saistīto risku), kā arī augsto piesaistīto investīciju līmeni, ļoti svarīgi ir veltīt laiku, lai pirms darbības uzsākšanas padziļināti izpētītu uzņēmējdarbības ideju, saņemtu konsultācijas un iegūtu pēc iespējas vairāk informācijas (prasības atļaujām, saskaņoti izmēģinājumi, cenas, uzņēmējdarbības modelis u.c.).
  • Ieguldījums sabiedrības virzītās vietējās attīstības mērķim: vērtības pievienošana un inovāciju veicināšana visos akvakultūras produktu piegādes ķēdes posmos.

Funding

Total project cost €465 406
FLAG grant €200 000
  • EU contribution (EMFF): €170 000
  • Public contribution (regional): €30 000
Beneficiary contribution €265 406

Project information

Timeframe of implementation From Aug 2017 to Oct 2018
Sea Basins
Type of area
Theme

Beneficiary

Carbiotech, s.l.

Contact details

FLAG Contacts

Mr. Guillermo Gonzalez Diez
+34 981 70 73 78
Spain
Publication date: 
18/06/2018
PDF Version