FARNET
Fisheries Areas Network

Good Practice Project

Etiketės Concha de la Costa sukūrimas

Country:
Region: 
Malagos FLAG prisidėjo prie iniciatyvos suteikti firminę etiketę vietiniams moliuskams (Callista chione arba Concha fina), padidindama šių vietinių rūšių vertę ir užtikrindama aukštos kokybės standartų laikymąsi.

Description

Malagos FLAG veikia srityje, kurioje smulkios pakrančių žvejybos įmonės (SSCF) sudaro apie 80 % srities laivyno. Dėl svarbaus indėlio, kurį suteikia šio tipo žvejybos įmonės vietos ekonomikai, FLAG nusprendė palaikyti vietinių gaminių reklamą ir padidinti vietinių SSCF tipų vertę.

Šiuo atveju tai buvo Concha fina moliuskas – tipiškas Malagos pakrančių produktas, kurį, deja, prastai vertina vartotojai. Norėdama šią situaciją pakeisti į gerąją pusę, Malagos FLAG sukūrė ir pradėjo reklamuoti Concha de la Costa prekių ženklą. Šiuo prekių ženklu užtikrinami kokybės standartai, vartotojams garantuojantys, kad Concha fina moliuskai, kuriems suteiktas Concha de la Costa pavadinimas, yra šviežias vietinis produktas, sužvejotas amatininkų būdu.

FLAG darbuotojai pradėjo projektą nuo rinkos tyrimo, po kurio buvo sudaromas rinkodaros planas ir bendrųjų taisyklių žvejams, norintiems prisijungti prie projekto, rinkinys. Šiais reikalavimais nustatomas: minimalus produkto dydis (6–7 cm), maksimali laiko trukmė nuo sugavimo iki pirmojo pardavimo momentų (ne daugiau kaip 11 valandų) ir maksimalus laimikis per dieną viena valtimi (150 kg). Be to, žvejai turi laikytis specialaus vadovo, kuriame nustatomos prekių ženklo naudojimo taisyklės ir kiti gaudymo metodų techniniai duomenys.
Vietiniai žuvų aukcionai taip pat susiję su prekių ženklu ir tikrina, ar Concha fina moliuskai sugauti atsižvelgiant į kriterijus, nustatytus bendrųjų taisyklių rinkiniu. Jei taip, produktai supakuojami ir galiausiai gauna Concha de la Costa etiketę.

Results: 

Šis projektas leido išryškinti Callista chione moliuskų profilį, ir dabar „Concha de la Costa“ yra pripažįstamas prekių ženklas tarp žvejų ir kitų vietos žmonių. Ši parama lėmė didesnį produkto poreikį ir kainos pakilimą 25 %. Tai leido išplėsti ir žvejų, ir vietinių pardavėjų realizavimo rinkas. Be to, atsinaujino atitinkami žvejybos plotai, nes „Concha de la Costa“ žvejojami mažais laiveliais naudojant selektyviąją žvejybos įrangą, kuri leidžia sumažinti išmetimą, o per mažus moliuskus grąžinti atgal į jūrą.

Transferability: 

Tokius projektus kaip šis galima pritaikyti FLAG srityse, kuriose gausu vietinių, bet nepakankamai vertinamų rūšių, sudarančių dalį tradicinio laimikio. Specialus prekių ženklas bei bendrosios žvejybos ir pardavimo taisyklės suteikia jam išskirtinumo ir pridėtinę vertę, kurios anksčiau nebuvo. Tačiau tais atvejais, kai FLAG pačios neturi galimybių sukurti ir valdyti prekių ženklų, gali būti pasitelkiamas kitas projekto vykdytojas (žvejybos organizacija, gamintojų organizacija ir kt.).

Lessons & contribution to CLLD objectives: 
  • Pamokos. Prekių ženklo kūrimas susijęs su daugeliu teisinių reikalavimų ir prekių ženklo registravimo paraiškos pateikimu patentų ir prekių ženklų įstaigai. Projekto sėkmei taip pat buvo svarbi tinkama platinimo kampanija, nes ji yra esminė siekiant vartotojams išryškinti prekių ženklo profilį.
  • Indėlis į Bendruomenių inicijuotos kaimo plėtros (CLLD) tikslą. Pridėtinė vertė, kultūros paveldo skatinimas.

Funding

Total project cost €70 000
FLAG grant €70 000
  • EU contribution (EMFF): €52 500
  • Public contribution (regional): €17 500

Project information

Timeframe of implementation From Jun 2011 to Mar 2013
Sea Basins
Type of area
Theme

Contact details

FLAG Contacts

Mr. David Camacho Garcia
+34 952 50 97 27
Spain
Publication date: 
22/06/2018
PDF Version